چهارشنبه, ۳. مارس ۲۰۲۱ - ۹:۰۹

کاربرد لیبل امنیتی

لیبل امنیتی

کاربرد لیبل امنیتی

لیبل امنیتی و برچسب امنیتی که با نام انگلیسی (Tamper Evident Lablel) شناخته می شوند و کاربردهای بسیار زیادی در زمینه برچسب های قرعه کشی , برچسب گارانتی محصول و برچسبهای اصالت محصول و پلمپ محصولات دارند . از دیگر موارد استفاده لیبل های امنیتی در شناسنامه دار کردن و برچسب اموال تجهیرات و ملزومات در شرکتها و سازمانها و ادارات میتوان نام برد .

 1. برچسب قرعه کشی :
  یکی از انواع لیبلهای امنیتی برچسبهای قرعه کشی میباشند . که با ایجاد انگیزه برای مشتریان و خریداران از طریق اختصاص دادن یک شماره سریال جهت هر محصول و کالای خریداری شده  و برگزاری قرعه کشی با استفاده از اهداء جوایز باعث افزایش و راندمان میزان فروش میشود.
 2. برچسب گارانتی محصول :
  یکی دیگر از انواع لیبلهای امنیتی برچسبهای گارانتی محصول میباشند . این برچسبها به منظور جلوگیری فروش و عرضه محصولات و کالاهای تقلبی و غیر اصلی به مشتریان میباشد . استفاده از برچسبهای امنیتی گارانتی محصول افزایش اطمینان خاطراز محصول خریداری شده تا صد درصد در نزد خریداران می شود .
 3. برچسب اصالت محصول :
  یکی دیگر از انواع لیبلهای امنیتی برچسبهای اصالت محصول میباشند . برچسب اصالت کالا برچسبی با زمینه سفید با حاشیه های زرد و نوشته های مشکی است , که بر روی آن بارکد , تاریخ تولید , تاریخ انقضاء و سریال محصول چاپ شده است و طبق قانون لازم است بر روی تمام داروها , محصولات و اقلام پزشکی , آرایشی , بهداشتی و سلامت محور الصاق میشود .
 4. برچسب اموال :
  یکی دیگر از انواع برچسبهای امنیتی که بسیار زیاد مورد توجه سازمانها , ادارات و ارگانهای دولتی و غیر دولتی قرار می گیرند برچسب اموال می باشند . این برچسبها جهت شناسنامه دار شدن و شناسایی اموال و تجهیزات در هر شرکت و سازمان مورد استفاده قرار می گیرد . برای چاپ و برش برچسب اموال معمولا از جنس شبرنگ که با چسبندگی بالا و سخت کنده شدن از ویژگی های آن هست استفاده می شود .
 5. برچسب پلمپ محصول :
  یکی دیگر از انواع برچسبهای امنیتی برچسب پلمپ محصول می باشد . برچسب پلمپ نوعی برچسب امنیتی است که معمولا در جهت افزایش امنیت و پلمپ کردن کالاها و محصولات مورد استفاده قرارمی گیرند . با استفاده از برچسبهای پلمپ به راحتی میتوان از دستکاری و یا جداسازی برچسب پلمپ از روی سطح کالا مطلع شد . برچسبهای پلمپ محصول دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از برچسب پلمپ باطل شونده , برچسب پلمپ شطرنجی , برچسب پلمپ اختصاصی و برچسب پلمپ هولوگرافیک میباشند . 

لیبل امنیتی